صفحه نخست درباره ما تماس آرشيو پيوندها
 

چهارشنبه، 1 آذر 1396  -   11/22/2017 8:14:36 AM    

 

 

 
قوانين ايران براي ورود قطعه‌‏سازان خارجي بسيار سخت است
يکشنبه، 24 دی 1385
ساعت: 16:29
Sunday, January 14, 2007

مدير منطقه‌‏اي آسيايي و آفريقايي رنو, در در رابطه با برنامه‌‏هاي رنو براي افزايش سهم بازار خودرو در ايران، گفت: اميدواريم بتوانيم با عرضه محصولات جديد و باكيفيت به ايران اين بازار را به دست آوريم، ضمن اين‌‏كه لوگان محصولي مدرن، راحت و داراي مشتري ايراني است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاري كار ايران، ايلنا، پاتريك پلاتا، مدير منطقه‌‏اي آسيايي و آفريقايي رنو, در حاشيه نمايشگاه خودروي پاريس 2006 در جمع خبرنگاران ايراني, با بيان مطلب فوق، اظهارداشت: 20 تا 30 درصد بازار ايران را در سال‌‏هاي آينده به دست مي‌‏آوريم ؛ البته محصولات ديگر رنو را در صورت كشش بازار وارد اين بازار خواهيم كرد.

پلاتا ، با بيان اين‌‏كه با مشاركت شركاي رنو يعني ايران خودرو و پارس خودرو سهم قابل توجهي از بازار ايران را به دست مي‌‏آوريم، در رابطه با ورود مدل‌‏هاي جديد رنو به بازار ايران، گفت: لوگان خودرويي قديمي نيست ؛ بلكه دو سال گذشته در رنو طراحي شد. اين‌‏كه حال لوگان را رتبه رنو نمي‌‏بينيد, به خاطر اين است كه در اروپا به نام داتچيا بازاريابي مي‌‏شود.

وي ، در خصوص توليد مشترك با ايران، عنوان كرد: در رابطه با پلت‌‏فرم مشترك لوگان 5 مدل ديگر را هم روي همان پلت‌‏فرم مشترك در دنيا قرار است در ايران به توليد برسد.

پلاتا ، تصريح كرد:‌‏ هم‌‏اكنون در رابطه با به توليد رسيدن پلت‌‏فرم مشترك با ايران در حال مذاكره هستيم و خوشحال مي‌‏شويم كه ايران قبول كند, بر روي پلت‌‏فرم 5 مدل مشترك لوگان همكاري داشته باشيم.

وي، با بيان اين‌‏كه لوگان غير از بازار اروپا در بازارهاي چين، هندوستان، ايران و روسيه بازاريابي مي‌‏شود، افزود: اگر لوگان اول وارد بازار ايران شده، خواسته مقامات ايراني بوده است.

پلاتا ، با اشاره به بازاريابي مگان در ايران، ادامه داد: با توجه به اين‌‏كه در اين‌‏كار موفق هم بوديم ، به‌‏زودي مدل‌‏هاي ديگري را با كار بيشتر وارد بازار ايران خواهيم كرد.مدير منطقه‌‏اي آسيايي و آفريقايي رنو, بازار ايران را براي رنو بازار بزرگي ارزيابي و اعلام كرد: لوگان كمپاني مردمي است و خودروهايي قابل اطمينان و جادار و مناسب بازاري مانند بازار ايران است، ضمن آن‌‏كه مي‌‏توانيم خودروهاي ديگر خود را هم وارد اين بازار كنيم ؛ ولي بسيار گران‌‏تر از لوگان است.

پلاتا ، با اعلام آمادگي رنو براي در اختيار گذاشتن امكانات به مشتريان، خاطرنشان كرد: سعي مي‌‏كنيم فرصت‌‏ها را براي به دست آوردن بازار رنو از دست ندهيم و خودروهايي را توليد كنيم كه داراي مشتري باشد و طبق سليقه آنان توليدمان را به فروش برسانيم.

وي، با اشاره به مردمي بودن شركت لوگان، تصريح كرد: به دليل پايين بودن قيمت خودروهاي شركت لوگان، ماليات‌‏ها براي واردات ماشين به ايران بسيار بالاست ؛ لذا سعي داريم توليد را عمومي‌‏سازي كنيم.

پلاتا، با بيان آن‌‏كه خودروهاي با مدل و كيفيت بالاتر ما براي قسمت شمالي تهران كه قادر به خريد خودروهاي وارداتي هستند خواهد بود، افزود: درصدديم مدت زمان 6 ماهه را براي ورود خودروها به ايران كاهش دهيم, تا بتوانيم خودروهاي بيشتري را وارد بازار كنيم.

مدير منطقه‌‏اي آسيايي و آفريقايي رنو, كيفيت كار قطعه‌‏سازان را بسيار مطلوب ارزيابي كرد و گفت: قطعه‌‏سازان ايراني در حدي هستند كه هم اكنون توانايي رقابت در بازار جهاني رنو را دارند.
پلاتا ، افزود: هم اكنون تلاش مي‌‏شود كه كارخانه پارس خودرو و ايران خودرو به زودي به اتمام برسد تا خودروها هرچه سريع‌‏تر توليد شود ؛ ولي در عين حال مشكلات زيادي در ايران براي اين كار وجود دارد.

وي ، با اشاره به بسته بودن 34 روزه كارخانه لوگان در ايران، تصريح كرد: اين خودرو بايد هرچه زودتر وارد بازار شود.

پلاتا، در رابطه با عدم ورود قدرت قطعه‌‏سازان ايراني در بازار جهاني، عنوان كرد: 60 درصد قطعات لوگان در ايران ساخته مي‌‏شود و براي جهاني شدن قطعه‌‏سازان ايران در حال بررسي و كار بيشتر هستيم.

مدير منطقه‌‏اي آسيايي و آفريقايي رنو, بيان كرد: براي ما مهم است قطعه‌‏اي كه از ايران، تركيه يا از روماني مي‌‏آيد, قدرت رقابت با ساير كشورها را داشته باشد ؛ ولي ابتدا بايد وارد بازار ايران بشويم و ببينيم آيا مشتري ايراني اين خودرو را مي‌‏پسندد, يا خير و سپس وارد شبكه جهاني شويم.پلاتا ، با اشاره به اهميت ورود محصول به بازار ايران و يافتن نظرات و عكس‌‏العمل مشتري ايراني، عنوان كرد: زماني كه مشتري ايراني لوگان را بپسندد، فروش شركت افزايش مي‌‏يابد و به تبع قطعه‌‏سازان ايراني مي‌‏توانند قطعات بيشتري توليد كنند كه اين امر باعث مي شود, در بازار جهاني قيمت‌‏ها كاهش يافته و قابل رقابت‌‏تر شوند.

وي، ادامه داد: در بازارهاي مختلف ، لوگان با قيمت‌‏هاي مختلفي به فروش مي‌‏رسد ، به عنوان مثال در بازار اروپا اين ماشين حدود 6 هزار يورو به فروش مي‌‏رسد ؛ ولي به دليل 20 درصد مالياتي كه بر آن افزوده مي‌‏شود, حدود 7 هزار و 500 يورو در بازارهاي مختلف به فروش مي‌‏رسد.

پلاتا ، تصريح كرد: قيمت لوگان با توجه به ماليات‌‏هاي مختلف به فروش مي‌‏رسد, حداقل 6 هزار و 750 يورو است.مدير منطقه‌‏اي آسيايي و آفريقايي رنو, در رابطه با سرمايه‌‏گذاري لوگان در ايران با توجه به وجود محدوديت تجاري ايران از سوي اروپا، بيان كرد: ما از اين اوضاع خوشحال نيستيم و اميدواريم هرچه زودتر روابط بهبود يابد ؛ چرا كه ما عاشق صلح, آرامش و پيشرفت هستيم و تلاش مي‌‏كنيم كه اين‌‏گونه مشكلات مرتفع شود.

پلاتا, رنو را به دور از مسايل سياسي دانست و گفت: ما اولين كمپاني خارجي غربي بوديم كه در تركيه كارخانه خود را راه‌‏اندازي كرديم و شركت رنو احترام زيادي براي ايران قايل هست و اميدواريم شاهد ثبات سياسي ايران باشيم.

وي, با بيان آن‌‏كه در هندوستان و برزيل رنو سرمايه‌‏گذاري مي‌‏كند، افزود: وقتي وارد بازار ايران مي‌‏شويم, با مشكل رابطه بانك‌‏هاي ايران با بانك‌‏هاي خارجي روبه‌‏رو هستيم, اين در حالي است كه بانك‌‏هاي خارجي زياد رابطه خوبي با ايران ندارند ؛ اما در هر حال بازار ايران بازار بزرگي براي ما است كه آن طور كه بايد اين بازار تغذيه نشده است.

مدير منطقه‌‏اي آسيايي و آفريقايي رنو, با اشاره به مشكل بنزين در بازار ايران افزود: ايران بايد از گاز موجود خود به جاي بنزين استفاده كند, اين وضعيت در پاكستان و هندوستان هم وجود دارد, به همين دليل ايران گاز خود را به اين دو كشور صادر مي‌‏كند.

وي تصريح كرد: مهمترين منبع طبيعي گاز در ايران است و اين امر مهم است كه بتوانيم خودروهاي گاز سوز در ايران توليد كنيم ؛ زيرا در منطقه فروش خوبي خواهيم داشت ؛ اما متاسفانه براي ورود قطعه‌‏سازان خارجي به ايران قوانين سختي وجود دارد.
پلاتا, از وزير صنايع و معادن ايران خواستار روان‏سازي قوانين براي ورود قطعه‌‏سازان خارجي به ايران شد, گفت: با همكاري ايران مي‌‏توانيم خودروهاي گازسوز را براي پاكستان، هندوستان و آرژانتين توليد كنيم.

وي, اظهارداشت: نيسان بازار آمريكا را دارد ؛ لذا زياد در بازار ايران حضور ندارد ؛ اما چون در بازار آمريكا فعال نيستيم, در ايران حضورمان افزايش مي‌‏يابد و ما را از اين جهت اذيت نمي‌‏كند.

مدير منطقه‌‏اي آسيايي و آفريقايي رنو, براي بهبود روابط ايران و آمريكا اظهار اميدواري كرد و در ادامه در رابطه با ناراضي بودن مردم ايران از محصولات خودروسازان داخلي و حمايت رنو از خودروي عرضه شده در ايران، پاسخ داد: اولين امر مهم توليد خودروي خوب است، لوگان در ايران تست جاده‌‏اي شده و به لحاظ كيفيت تلاش مي‌‏كنيم كه بهترين خودرو باشد. همچنين, در رابطه با شبكه فروش مهم‌‏ترين امر خدمات پس از فروش است كه از اولويت كاري ما محسوب مي‌‏شود.

وي با بيان مطلب فوق، اعلام كرد: در حال حاضر با شركاي ايران براي رسيدن به استانداردهاي كيفيت مشغول همكاري هستيم و در صورت عدم تاييد استاندارد اين خودروها در ايران به فروش نمي‌‏رسد.

پلاتا, در رابطه با اجراي توليد پژو 206 و كيفيت و خدمات نه چندان مناسب آن در ايران، اظهارداشت: شركت رنو با شركت پژو قابل مقايسه نيست، نگاه ما به بازار ايران كوتاه‌‏مدت نيست ؛

بلكه براي ما بازار ايران يكي از پنج بازار بزرگي است كه در آن سرمايه‌‏گذاري مي‌‏كنيم.
وي, با اشاره به خوب نبودن چهره رنو در ايران، گفت: در ايران رنو با پي كي مقايسه مي‌‏شود و بايد اول اين ذهنيت پاك شود و مهمترين شاخص براي مشتري كيفيت خودرو و سرويس‌‏هاي بعدي است.

مدير منطقه‌‏اي آسيايي و آفريقايي رنو, عنوان كرد: به‌‏زودي اولين خودرو در پارس خودرو توليد مي‌‏شود, كه در اين مراسم رييس كيفيت رنو به ايران مي‌‏آيد تا از نزديك از كارخانه بازديد كند و قطعات ساخته شده توسط شركت ايراني تحت بازديد قرار ‏گيرد تا كيفيت قطعات توسط ايشان تاييد شود.

وي, با تاكيد بر حضور رنو در درازمدت در بازار ايران, افزود: ما زمان زيادي را به دليل تاكيد رنو به كيفيت در ايران از دست داديم, اين در حالي بود كه رقباي ايراني مي‌‏خواستند, اين امر را بدون توجه به تمامي مسايل رد كنند.

پلاتا بيان كرد:‌‏ كيفيت‌‏ استانداردهاي رنو با نيسان يكي شده كه قبلا اين‌‏گونه نبود و به لحاظ كيفيت با كارخانه‌‏هاي ژاپني قابل رقابت است.

وي, در رابطه با خدمات پس از فروش مناسب در ايران، خاطرنشان كرد: در حال مطالعه خدمات بعد از فروش هستيم و به طور قطع در نمايندگي‌‏هايي كه استانداردهاي رنو رعايت شده, سعي مي‌‏كنيم از اهرم‌‏هاي تشويق بهره بگيريم ؛ ولي در نهايت كيفيت محصولات رنو چه در توليد و خدمات رعايت مي‌‏شود.


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
   [آرشيو]

   [آرشيو]

   [آرشيو]

   [آرشيو]

   [آرشيو]

   [آرشيو]