صفحه نخست درباره ما تماس آرشيو پيوندها
 

چهارشنبه، 1 آذر 1396  -   11/22/2017 8:16:27 AM    

 

 

 
گزارشي از تست جاده ای تندر90
سه شنبه، 15 ارديبهشت 1388
ساعت: 09:29
Tuesday, May 5, 2009

پس از ساخت خودرو تست های مختلفی بر روی آن انجام می شود. به طور کلی تست هایی که بر روی خودرو انجام می شود عبارتند از تست های برقی و تست های عملکردی مثل تست عملکرد ابزار داخل اتاق ، تست جاده ای ، تست ترمز و تست نفوذ آب.

کانون ایمنی تست خودروهای نو در اروپا (Euro NCAP) هر اتومبیلی را قبل از عرضه در بازار مورد تست ایمنی قرار می دهد. در آمریکا نیز موسسه دولتی NHTSA خودروها را مورد تست قرار می دهد.

در حال حاضر در کشور ما به دلیل نبود مرکز تست جاده ای خودروسازان داخلی خودروهای تولیدی خود را برای گذراندن مراحل تست به آلمان و انگلستان ارسال می کنند که این امر مستلزم در بر گرفتن هزینه بالایی برای این گروه می باشد.

از دیدگاه احمد نعمت بخش ، دبیر انجمن خودروسازان ، نیاز به راه اندازی مرکز تست جاده ای در کشور بیش از پیش احساس می شود.

از سوی دیگر بهنام خلج ، مدیر کیفی محصولات رنو در شرکت پارس خودرو ، عقیده دارد برای اینکه خودروسازان داخلی بتوانند به سوی جهانی شدن پیش بروند باید به مرکز تست جاده ای مجهز شوند.

گودرزی ، استاد دانشگاه ، تاکید می کند وجود مرکز تست جاده ای در کشور نه تنها موجب افزایش کیفیت خودروهای داخلی می شود بلکه موجب می گردد طراحی خودرو نیز در کشور بومی شود.

در کشور ما تست خودروها با حضور خبرنگاران برگزار نمی شود ولی با توجه به اینکه این قشر از جامعه واسطه ای بین خودروسازان و اجتماع هستند می توانند با اطلاع رسانی دقیق خود کمک قابل توجهی به خودروسازان و از سوی دیگر مشتریان باشند.

اواخر هفته گذشته برای اولین بار درکشور شرکت رنو پارس اقدام به برگزاری تست جاده ای خودروی تندر90 توسط خبرنگاران نمود. آزمایش مدلهای مختلف این خودرو به صورت جاده ای و پیمایش مسافتی حدود 1000 کیلومتر از تهران تا اصفهان و مسیرهای حاشیه ای طی 3 روز توسط خبرنگاران حوزه خودرو انجام شد.

این روزها تندر90 خودرویی آشنا در خیابانهای تهران و حتی شهر اصفهان است. با وجودی که مهمترین مشکل این خودرو از دیدگاه مشتریان آن طراحی و چهره آن به خصوص در بخش صندوق عقب آن است ولی استقبال مردم در زمان پیش فروش مجدد این خودرو نشان داد که حقیقتا زیبایی امری نسبی است !

موتور 4 سیلندر این خودرو با قدرتی معادل 103 اسب بخار به راحتی از عهده به حرکت در آوردن آن بر می آید . این خودرو با مصرف ترکیبی 8/7 لیتر بنزین در هر 100 کیلومتر رکورد خوبی را ثبت می کند. از سوی دیگر ، تندر90 از فضای قابل توجه و راحتی برخوردار است و سرنشینان آن حضوری توام با آرامش را به خصوص در مسافت های طولانی در آن تجربه می کنند.

احساس اولیه رانندگی با این خودرو با شاسی نیمه بلند آن همانند سواری با یک خودروی SUV است که برای افراد بلند قد بسیار لذتبخش است!

شاید به جرات بتوان گفت که قابل توجه ترین خصوصیت این خودرو شتاب بسیار قدرتمند آن است به طوری که این احساس را خواهید داشت که " نمی توان گاز نداد!"

ترمزهای تندر90 در جلو دیسکی و عقب کاسه ای هستند و مدل E1 و E2 آن مجهز به ABS می باشند . ترمزهای این خودرو نیز در پیست شهر اصفهان نگاههای زیادی را به خود جلب کرد.

در مسیر بازگشت خودروی یکی از خبرنگاران با اتمام بنزین مواجه شد که شاید بتوان گفت از عدم آگاهی نسبت به یک موضوع بود. با فشار کمی بر روی دسته برف پاک کن این خودرو اطلاعات جالبی بر روی صفحه کیلومتر نقش می بندد. از جمله مسافت طی شده از محل آخرین سوختگیری و مسافت باقی مانده تا پایان یافتن بنزین . همچنین میزان مصرف سوخت خودرو در لحظه واحد را می توان مشاهده نمود.

در پایان باید به صندوق عقب بسیار جادار این خودرو اشاره کرد که با گنجایش 540 لیتری خود از عهده انتقال سوغاتی های حجیم گروه به خوبی برآمد !

با توجه به خصوصیات این خودرو سهم خوبی از بازار برای آن پیش بینی می شود.

در انتها باید خاطر نشان کرد که آزمایش تندر90 برای خبرنگاران از حیث تجربه مستقیم بسیار ارزشمند بود.

"خبرخودرو"

درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبرخودرو ، ‌در جدیدترین آدیت صورت گرفته توسط مدیران آدیت رنو، تندر90 پارس خودرو باز هم در بین برترین و با کیفیت ترین تولید کنندگان این محصول در دنیا قرار گرفت  [آرشيو]

  به گزارش خبرخودرو ، بر اساس آخرین رده بندی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، مگان 1600 شرکت پارس خودرو در بین خودروهای 20 تا 30 میلیون تومان، در مکان اول رضایتمندی مشتریان قرار دارد.  [آرشيو]

  به گزارش خبرخودرو ،‌ عرضه وتحویل تندر90 ایران خودرو از 1400 دستگاه در فروردین ماه به بیش از 4 هزار در آذر ماه سال جاری افزایش یافت.  [آرشيو]

  به گزارش خبرخودرو ، خودرو تندر 90 يكي از محصولات ايران خودرو است كه به دليل كيفيت مناسب آن، در بازار طرفداران زيادي دارد و معمولا مشتريان اين خودرو را در اولويت خريد خود قرار مي‌دهند.  [آرشيو]

  به گزارش خبرخودرو، ژان میشل کربل مدیر عامل موقر و متین شرکت رنو پارس عصر دیروز در برابر خبرنگاران نشست و به سؤالات آنها پاسخ گفت به نظر می آید این آخرین گفت و گوی جمعی او با رسانه ها بود.کربل در پایان جلسه عنوان کرد که به مرز بازنشستگی بسیار نزدیک شده و قاعدتاً باید صندلی خود را به فرد جدیدی بسپارد...  [آرشيو]

  به گزارش خبرخودرو ،شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به صورت هفتگی کلیه خودروهای تولید شده در داخل کشور را در ۹ معیار مورد ارزیابی قرار می دهد که در آخرین ارزیابی بعمل آمده، تندر90 تولید شده در شرکت پارس خودرو ...  [آرشيو]

  به گزارش خبرخودرو ، ارزيابي هاي شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران از تندر90 شركت ايران خودرو، حكايت از آن دارد كه اين خودرو با رشد بي سابقه و استمرار روند بهبود كيفيت در چارچوب استانداردهاي سخت گيرانه رنو فرانسه در مسيري از پويايي قرار دارد.  [آرشيو]

  به گزارش خبرخودرو، با برنامه ريزي انجام شده در آينده نزديك توليد تندر 90 در ايران خودرو افزايش خواهد يافت.  [آرشيو]

  میشل کربل مدیر خوش برخورد رنو پارس را سرانجام پس از مدتها انتظار عصر یک روز بارانی در دفتر کارش ملاقات کردیم.برای گفتگو با مدیر عامل فرانسوی رنو پارس که معتقد است « به جای حرف زدن بهتر است عمل کرد» 45 دقیقه کافی بود . او از آخرین وضعیت جوینت ایرانی فرانسوی تحت امرش صحبت کرد و همچنان نسبت به بازار خودرو در ایران ابراز امیدواری کرد. با میشل کربل در مورد وضعیت کنونی صنعت خودروسازی در جهان و ایران گفت و گویی کردیم که در ادامه می خوانید:  [آرشيو]

  به گزارش خبرخودرو ، تندر 90 شرکت پارس خودرو با 30درصد رشد کیفی ، در رده بهترین خودروهای ساخت داخل قرار گرفت.  [آرشيو]