خبرخودرو
پايگاه اطلاع رساني خودرو

[نسخه مخصوص چاپ ]

KHABARKHODRO.COM


تندر90 ایران خودرو چهره عوض می کند
تاريخ خبر: سه شنبه، 30 آبان 1391 ساعت: 20:06

به گزارش خبر خودرو، تندر90 فيس ليفت ايران خودرو كه قرارداد آن سه ماه پيش به امضاي مديريت ارشد ايران خودرو رسيده، با 60 درصد ساخت داخل به توليد مي رسد.

محمدرضا معتمد معاون توليد تندر90 ايران خودرو در جشن توليد 300 هزارمين تندردرکشور با بيان اين مطلب، گفت: اين قرارداد در يك زمان بندي 20 ماهه به اجرا در مي آيد و سهم 60 درصدي ساخت داخل آن نشان دهنده جدي بودن ايران خودرو در بهره گيري از توان سازندگان داخلي است.

معتمد توليد تندر90 را نتيجه درك ضرورت توليد محصولي با پلتفرم و فناوري جديد در ايران خودرو ذكر كرد كه در سال 84 اتفاق افتاد و گفت: توليد تندر در اين سال ها با فراز و نشيب بسيار توام بوده است.

معاون توليد تندر90 ايران خودرو 50 درصد ساخت داخل در شروع توليد تندر90 را كه در قرارداد شرط شده بود، مهم ترين چالش توليد اين محصول دانست و گفت: در آن زمان كمتر كسي باور مي كرد كه چنين چيزي امكان پذير باشد.

معتمد با اشاره به تاخير يك ساله تندر در ورود به بازار ايران در اثر تلاش براي ارتقاي كيفيت قطعات ساخت داخل، گفت: قطعه سازان ايراني در پروژه تندر نشان دادند كه مي توانند قطعاتي در سطح جهاني توليد كنند و تاييديه هاي لازم را بگيرند.

وي افزود: تجربه تندر باعث شد بسياري از قطعاتي كه در اين قرارداد به توليد داخل رسيد، به ساير سايت هاي توليد تندر در جهان از جمله هند، روسيه و روماني كه زادگاه تندراست، صادر شود.

معاون توليد تندر90 ايران خودرو آديت هاي كيفيتي رنو را بسيار سخت گيرانه توصيف كرد و مجوز انجام اين آديت ها در ايران خودرو توسط ایران خودرو را يك موفقيت بزرگ برشمرد و گفت: اين كار تنها در سه سايت توليدي تندر در دنيا انجاممي شود كه ايران خودرو يكي از آن ها است.

معتمد ارتقاي روز افزون كيفيت تندر را از ديگر دستاوردهاي ايران خودرو دانست و با اشاره به لزوم ايجاد تنوع در محصول، اظهار داشت: ايران خودرو سه سال پيش در همين راستا، اسپورت كيت را توليد كرد كه مشتريان از آن بسيار راضي بودند.

وي با اشاره به مطالعات بازار كه دو سال پيش انجام گرفت، توليد تندر اتوماتيك را كه براي اولين بار در جهان در ايران توليد شده، دستاورد ديگر ايران خودرو در اين خصوص عنوان كرد و گفت: تا كنون شش دستگاه تندر اتوماتيك توليد شده كه در دست ازمون هاي لازم است.

معاون توليد تندر از جاي خالي وانت زير 1500 كيلوگرم در بازار ايران سخن گفت و اقدام ايران خودرو براي توليد وانت يو90 بر پايه پلتفرم تندر را اقدام اين گروه صنعتي در راه تامين نياز بازار به وانت زير 1500 كيلوگرم توصيف كرد و گفت: تعدادي از اين وانت توليد شده كه تحت آزمون هاي لازم قرار دارد.

معتمد از توليد آزمايشي وانت يو90 در اوايل آذر ماه امسال و توليد انبوه آن در اواخر سال جاري خبر داد.